Politika   
ALANYADA’ki ÖT ...
CHP’NİN HEDEFİ ...
Mehmet Yılmaz adaylı ...
SP Yönetimi halkın s ...
Yeliz Gül Ege'nin a ...
BAHÇELİ, HÜKÜMETİ HA ...
Mumcu, Arınç'a meyd ...
TÜRK-İŞ'E yeni başk ...
Bu ne saygısızlık? ...
Yönecitiler görevden ...
Ülken gidiyor mu? ...
 
 
 
 
Evde Sağlık Hizmetinden 4 Bin Yaşlı Yararlanıyor  
15-02-2013 

Kepez Belediyesi'nin, kimsesi olmayan, bakıma muhtaç 65 yaş üstü yaşlılara yönelik başlattığı evde bakım ve sağlık hizmetinden, her geçen günle birlikte daha çok yaşlı kimse yararlanıyor. 
Paylaş

Kepez Belediyesi'nin, kimsesi olmayan, bakıma muhtaç 65 yaş üstü yaşlılara yönelik başlattığı evde bakım ve sağlık hizmetinden, her geçen günle birlikte daha çok yaşlı kimse yararlanıyor.

Başladığı günden bugüne 4 bine yakın yaşlının evde bakım ve sağlık hizmetinin yapaldığı projesi kapsamında, Fabrikalar Mahallesi'ndeki yaşlılara da yardım eli uzatıldı. Doktor ve hemşirenin bulunduğu sağlık ekibi, Fabrikalar Mahalle Muhtarı Feyzullah Büyükkeleş'in desteği ile tespiti yapılan yardıma muhtaç yaşlıları, evlerinde ziyaret etti. Sağlık ekibi, yakından ilgilendikleri yaşlıların sağlık taramasını yaparak, ilaç, hastanede tedavi gibi taleplerini karşıladılar.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de projenin saha çalışmalarına eşlik etmeyi sürdürüyor. Başkan Tütüncü, Sağlık İşleri Müdürü Mustasa Özsoy, doktor ve hemşirelerle Fabrikalar Mahallesi'nde, her türlü ihtiyaçları karşılanan, tedavileri yapılan yaşlıları, moral vermek ve isteklerini dinlemek amacıyla ziyaret etti.

Fabrikalar Mahalle Muhtarı ve Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş'in yer aldığı ziyaretlerde yaşlılar, Başkan Tütüncü'ye teşekkür ettiler.

36 kişilik sağlık ekibi, 1 acil müdahale ambulansı, 1 hasta nakil ambulansı, 1 sosyal destek aracının görev yaptığı proje kapsamında yaşlılara; ücretsiz olarak muayene, kişisel bakım, fizyoterapi, psikoterapi, diyet, acil yardım ve hasta nakil ambulans hizmetleri sunuluyor. Proje kapsamında evin temizliği, bakım ve onarımı da gerçekleştiriliyor.

Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, http: www.kepezdeevinizdesaglik.com adresinden bilgi alabilirler veya 316 07 08 no'lu telefona başvuru yapabilirler.

 

 
  Sizde Yorum Yapın
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
  Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
        Politika